اخبار مهم
Home / سلامت / ۶۳درصد معتادان، متاهل هستند

۶۳درصد معتادان، متاهل هستند

مشاور دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: نرخ شیوع اعتیاد در ایران سه درصد است و ۶۳ درصد معتادان کشور در حال حاضر متاهل هستند.
آفتاب‌‌نیوز :
حمید صرامی در همایشی با موضوع مواد مخدر با اشاره به اینکه سالانه بیش از هشت هزار نفر در اثر سوء استفاده مواد مخدر در ایران جان خود را از دست می‌دهند، اظهار کرد: هم اکنون یک میلیون و ۳۲۵ هزار معتاد به انواع مواد مخدر در کشور وجود دارد که ۹٫۵ درصد آن‌ها زنان هستند.
وی با اشاره به تلاش های انجام گرفته برای جلوگیری از ورود مواد مخدر به کشور تصریح کرد: از ابتدای پیروزی انقلاب تا کنون بیش از ۹ هزار کیلوگرم یعنی معادل ۱۰ درصد تولید مواد مخدر افغانستان توسط نیروی انتظامی کشف و ضبط شده است.
صرامی، آسیب مواد مخدر به اقتصاد کشور را سالانه ۴۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی برای کشف این میزان مواد مخدر بیش از هفت هزار شهید و ۱۲ هزار جانباز داشته است.
به گزارش ایسنا، مشاور دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با اشاره به اینکه سن اعتیاد در سال‌های اخیر از ۲۳ سال به ۲۱ سال کاهش پیدا کرده است، ادامه داد: متاسفانه والدین آگاهی لازم  در این زمینه ندارند و ۵۵ درصد از آن‌ها سه تا پنج سال پس از اعتیاد فرزندانشان مطلع می‌شوند.
صرامی با بیان اینکه ۵۸ درصد معتادان کشور زیر ۳۴ سال سن دارند، تصریح کرد: نرخ شیوع اعتیاد در ایران سه درصد است و ۶۳ درصد معتادان کشور در حال حاضر متاهل هستند.

می فایل