اخبار مهم
Home / علم و فن آوری / گلخانه‎ای که ۹ سال راکد مانده است

گلخانه‎ای که ۹ سال راکد مانده است

استاندار لرستان گفت: گلخانه دیناروند و هتل شاپوری تعیین تکلیف شوند.
آفتاب‌‌نیوز :
هوشنگ بازوند در جلسه رسیدگی به مشکلات گلخانه دیناروند، افزود: پروژه‌ای که حدود ۹ سال به دلایل مختلف راکد مانده طبیعی است که نمی‌تواند سودآوری داشته باشد، از سوی دیگر بنا نیست که بانک‌ها همیشه سود ببرند.
وی اظهار کرد: گلخانه دیناروند خرم‌آباد به‌عنوان یکی از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان مطرح‌شده و در جلسه‌ای که با حضور معاون اول رئیس‌جمهور در استانداری لرستان برگزار شد، مشکلات این گلخانه مطرح و معاون اول دستور داد تا بانک کشاورزی ظرف ۴۵ روز آن را تعیین تکلیف کند.
استاندار لرستان تصریح کرد: حدود ۱۰ روز از زمان تعیین‌شده برای مشخص شدن وضعیت این گلخانه می‌گذرد ولی هنوز وضعیت آن مشخص نشده که امروز باید برنامه آن تعیین تکلیف و عملیاتی شود.
بازوند اضافه کرد: پس از محقق نشدن تلاش‌ها برای احیاء گلخانه دیناروند موضوع این گلخانه و هتل شاپوری خرم‌آباد که در تملک بانک ملت بود برای سیف رئیس‌کل بانک مرکزی مکاتبه شد تا به این دو موضوع رسیدگی کند.
وی بیان کرد: احیاء گلخانه دیناروند خرم‌آباد یکی از مطالبات مردم این شهر است و برای احیای آن که بیش از هشت سال راکد مانده جلساتی برگزار و چندین سرمایه‌گذار نیز معرفی شد.
استاندار خاطرنشان کرد: یکی از این سرمایه‌گذاران که از شرکت یک و یک بود پس از حدود پنج ماه مذاکره، مطرح کرد که با مبلغی که این بانک پیشنهاد می‌دهد (۲۲ میلیارد تومان) امکان سرمایه‌گذاری نیست.
به گزارش ایسنا، بازوند افزود: رئیس‌کل بانک مرکزی هتل شاپوری را تعیین تکلیف کرد که هم‌اکنون به بنیاد مستضعفان فروخته‌شده و کارهای آن در حال انجام است.
وی با بیان این‌که گلخانه دیناروند نیز بنا شد توسط بانک کشاورزی تعیین تکلیف شود، اظهار کرد: استانداری لرستان برای احیاء گلخانه دیناروند خرم‌آباد حدود یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان صرف زیرساخت‌هایی مانند گاز و برق کرده است که انتظار می‌رود امروز این پروژه تعیین تکلیف شود.

می فایل