اخبار مهم
Home / فرهنگ و هنر / چند خبر از حوزه موسیقی

چند خبر از حوزه موسیقی

گروه موسیقی آذری «گونای» ۲۸ مردادماه ویژه بانوان در تالار وحدت اجرا می‌کند.
آفتاب‌‌نیوز :
به گزارش روابط عمومی بنیاد رودکی، گروه موسیقی آذربایجانی به سرپرستی ماندانا طالبی همراه حرکات آیینی نمایشی و محلی آذربایجان و لزگینکا به خوانندگی قنیره محمد اوا (باکویی) اجرا می‌شود.
کنسرت گروه «گونای» روز پنجشنبه ۲۸ مردادماه ساعت ۱۵ در تالار وحدت میزبان مخاطبان خواهد بود.
چهاردهمین «شب آواز ایرانی» در حوزه هنری
چهاردهمین «شب‌ آواز ایرانی» ۳۰ مردادماه با حضور اساتید و هنرمندان عرصه آواز و موسیقی ایرانی ساعت ۱۸ در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، در سری جدید «شب آواز ایرانی» در هر برنامه، مانند گذشته شش گروه به اجرای برنامه خواهند پرداخت که یک گروه با عنوان مهمان ویژه از چهره‌های شناخته‌شده آواز و موسیقی اجرا دارند و پنج گروه جوان منتخب دیگر به‌شکل رقابتی به صحنه می‌روند و اجرای این گروه‌ها توسط هیئت داوران که از اساتید صاحب‌نام عرصه موسیقی و آواز ایرانی‌اند، ارزیابی می‌شود. در پایان هر برنامه نیز یک گروه به‌عنوان گروه برتر معرفی خواهد ‌شد.
در چهاردهمین «شب ‌آواز ایرانی» صالح صفدری همراه کاوه آهنگرانی یکی از گروه‌های شرکت‌کننده در مراسم خواهند بود که به اجرای آوازی در مایه شوشتری با استفاده از غزل‌هایی از هوشنگ ابتهاج می‌پردازد.
از دیگر بخش‌های برنامه‌ «شب آواز ایرانی» می‌توان به اجرای علیرضا مومنی همراه مسعود داسدار (نوازنده تنبک) و محمدجواد شاهی (نوازنده تار) اشاره کرد که به اجرای آوازی در مایه شور با استفاده از غزل‌های حافظ می‌پردازد.
چهاردهمین «شب آواز ایرانی» به همت مرکز موسیقی و مرکز محافل و جشنواره‌های حوزه هنری ۳۰ مردادماه ساعت ۱۸ در تالار «اندیشه» حوزه هنری واقع در خیابان سمیه نرسیده به حافظ برگزار می‌شود. ورود برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.
آلبوم «کاهگل» منتشر شد
آلبوم موسیقی «کاهگل» اثری از حمزه یگانه در سبک موسیقی تلفیقی در بازار موسیقی کشور منتشر شد.
به گزارش روابط عمومی این اثر اعلام کرد، آلبوم «کاهگل» شامل ۹ قطعه به نام‌های «نوایی»، «کاهگل»، «بیقوله»، «کنار رودخانه»، «جنگل در مه»، «واریاسیون دشتی»، «فضای آرشید»، «میستیک راستیک» و «مهابادی» است و حمزه یگانه برای ساخت آن‌ها از سازهای تنبک، نی، دایره و دوزله به نوازندگی کاوه سروریان، گیتار فرتلس و گیتار جز با نوازندگی ماهان میرعرب استفاده کرده و خودش هم علاوه بر آهنگسازی و تنظیم، نواختن پیانو را برعهده داشته است.

می فایل