اخبار مهم
Home / ورزشی / پیروزی فرانسه، پرتغال و هلند در انتخابی جام جهانی

پیروزی فرانسه، پرتغال و هلند در انتخابی جام جهانی

فرانسه و پرتغال در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه توانستند به ترتیب بلغارستان و آندورا را شکست دهند تا به صعود مستقیم امیدوار باشند اما هلند با وجود پیروزی برابر بلاروس شانس کمی برای صعود خواهد داشت.
آفتاب‌‌نیوز : شنبه شب دیدارهای مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در سه گروه A تا C در منطقه اروپا برگزار شد و هفته نهم به پایان رسید. در مهمترین بازی گروه A فرانسه برابر بلغارستان قرار گرفت و با تک گل زود هنگام ماتیودی توانست میزبانش را شکست دهد و صدرنشین باقی بماند. دو تیم فرصت‌های گلزنی داشتند اما پس از دقیقه ۳ توپی از خط دروازه‌ها عبور نکرد.

به گزارش ایسنا، در دیگر بازی مهم این گروه سوئد به راحتی لوکزامبورگ را شکست داد و با هشت گل مهمانش را بدرقه کرد. سوئد با جشنواره گلی که به راه انداخت علاوه بر حفظ فاصله یک امتیازی‌اش با فرانسه و ماندن در جایگاه دوم تفاضل گل خود را بهبود بخشید.

هلند نیز توانست بلاروس را سه بر یک شکست دهد و شانس صعود به عنوان تیم دوم را در کاغذ داشته باشد. گل‌های نارنجی پوشان را داوی پروپر، آرین روبن و ممفیس دپای به ثمر رساندند.
هلند در بازی آخرش باید به مصاف سوئد برود و در صورت پیروزی پرگل شانس صعود خواهد داشت که بعید به نظر می‌رسد.

در گروه B پرتغال با دو گل آندورا را شکست داد تا همچنان به صعود مستقیم امیدوار باشد. شاگردان سانتوس با گل‌های کریستیانو رونالدو و آندره سیلوا پیروز شدند.

سوییس صدرنشین به راحتی مجارستان را شکست داد و این دیدار پنج بر دو به نفع میزبان به پایان رسید. این تیم در بازی آخر دیدار حساسی برابر پرتقال خواهد داشت و در صورت پیروزی و تساوی به صورت مستقیم به جام جهانی صعود خواهد کرد.

در گروه C بلژیک چهار بر سه بوسنی و هرزگوین را شکست داد و شرایط صعود این تیم را برای حضور در شانس مجدد سخت کرد.
از طرفی یونان با پیروزی برابر قبرس به رتبه دوم صعود کرد. این دیدار با نتیجه دو بر یک به پایان رسید.

استونی نیز به راحتی جبل الطارق را شکست داد و ۶ بار دروازه این تیم را باز کرد.

هفته پایانی مرحله مقدماتی جام جهانی در اروپا از امشب (یکشنبه) آغاز می‌شود.

می فایل