اخبار مهم
Home / فرهنگ و هنر / پیام مدیرعامل صندوق هنر به‌مناسب روز خبرنگار

پیام مدیرعامل صندوق هنر به‌مناسب روز خبرنگار

“در دنیای امروز با وجود پیشرفت تکنولوژی در این عرصه و ابزارهای گسترده اطلاع‌رسانی، نمی‌توان خبرنگار و رسانه‌ای را مجبور کرد که خبری را کتمان یا سانسور بکند. “
آفتاب‌‌نیوز :
غلامرضا خلیل ارجمندی، مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در پیامی به‌مناسبت روز خبرنگار، ضمن تبریک این روز به اصحاب رسانه، تاکید کرده است که “در دنیای امروز با وجود پیشرفت تکنولوژی در این عرصه و ابزارهای گسترده اطلاع‌رسانی، نمی‌توان خبرنگار و رسانه‌ای را مجبور کرد که خبری را کتمان یا سانسور بکند. “
در این پیام آمده است: 
جان  نباشد  جز  خبر  در  آزمون/ هر که  را  افزون  خبر  جانش فزون
اقتضای جان چو ای دل آگهی است/ هر که آگه‌تر بود جانش قوی است
خبرنگاران و رسانه‌ها، ناظران و دیده‌بانانِ همیشه بیدار جهان امروز و بازتاب‌دهنده مطالبات، فریاد و رنج‌های مردمان در سراسر جهان هستند که همواره مورد احترام و ستایش قرار می‌گیرند. در کشور عزیز ما نیز هفدهم مردادماه به‌مناسبت شهادت شهید محمود صارمی و برای پاسداشت اصحاب رسانه، روز خبرنگار نامگذاری شده است. به‌راستی که این روز یادآور مجاهدت‌ و رشادت‌های افرادی است که در پی کشف حقیقت و آگاهی‌بخشی به مردم، خاضعانه و بی‌ادعا، خطرات و سختی‌ها را تحمل می‌کنند تا با تعهد، امانتداری و صداقت، سطح دانایی و آگاهی شهروندان را ارتقاء بخشند.
 بی‌شک خبرنگاران و رسانه‌ها، پیشگامان و پرچمداران عرصه آزادی، آگاهی و روشنگری در جهان امروز هستند. خبرنگاری، شغل بسیار حساس و شرافتمندانه‌ای است که رسالت بزرگی را بر عهده خبرنگاران می‌گذارد و آن کشف حقیقت، شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی صحیح و سریع آن به عموم جامعه است. گرچه برخی سعی می‌کنند آن‌ها را تحت فشار قرار دهند تا در راستای اهداف نامشروعی عمل کنند؛ اما همگان می‌دانند که در دنیای امروز با وجود پیشرفت تکنولوژی در این عرصه و ابزارهای گسترده اطلاع‌رسانی، نمی‌توان خبرنگار و رسانه‌ای را مجبور کرد که خبری را کتمان یا سانسور بکند.  
روز خبرنگار فرصتی برای قدردانی از زحمات و تلاش‌های بی‌دريغ اصحاب رسانه است. این روز بزرگ و شکوهمند را به همه صاحبان اندیشه و قلم در عرصه اطلاع‌رسانی و روشنگری تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم و یاد آن‌هایی که در راه حق‌جویی، حق‌گویی و افزایش آگاهی مردم، حقیقت و منافع عموم را به خود ترجیح دادند و خون پاکشان به زمین ریخته شد را گرامی می‌دارم. امید است با توکل به خداوند متعال، همواره در انجام رسالت خود موفق باشند و ما نیز بتوانیم در صندوق اعتباری هنر بیش از پیش خدمتگزار ایشان باشیم.

می فایل