اخبار مهم
Home / سلامت / واکسیناسیون ۷۰۰ قلاده سگ علیه هاری

واکسیناسیون ۷۰۰ قلاده سگ علیه هاری

رئیس شبکه دامپزشکی رضوانشهر گفت:۷۰۰ قلاده سگ علیه بیماری هاری تحت پوشش واکسیناسیون قرار گرفتند.
آفتاب‌‌نیوز :
«سهیل محمدپور» گفت: از اهداف اصلی دامپزشکی تأمین غذای سالم و امنیت آن است به طوری‌که هر بعدی از فرآورده‌های غذایی را نگاه کنیم اعم از فرآورده‌های لبنی و پروتئینی با دامپزشکی در ارتباط است.
وی افزود: در این بخش نیز کارشناسان شبکه دامپزشکی رضوانشهر با تعداد ۶۷۱ مورد بازرسی از مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی در سطح شهرستان مانند قصابی، مرغ‌فروشی، مراکز جمع‌آوری شیر، رستوران‌ها و سردخانه‌ها اقدام کرده که از این تعداد ۳۵ مورد تخلف از قوانین بهداشتی کشف و مشاهده و به میزان ۲۶۶ کیلوگرم فرآورده خام دامی غیر قابل مصرف تحت نظارت این شبکه معدوم شد و هشت نفر از متخلفین نیز به مراجع قضایی معرفی شدند.
به گزارش ایسنا، رئیس شبکه دامپزشکی رضوانشهر در رابطه با تسریع در ارائه خدمات به مردم گفت: هم‌چنین ۸۸۹ گواهی بهداشتی نیز جهت حمل دام و طیور و آبزیان توسط این شبکه پس از بازرسی و حصول اطمینان از سلامت محموله جهت حمل به داخل و خارج استان صادر شده است.
محمدپور با بیان فعالیت‌های شبکه دامپزشکی رضوانشهر افزود: سالانه در شهرستان رضوانشهر ۱۶۰۰ تن گوشت سفید، ۱۳۰۰ تن گوشت قرمز، ۳۰۰۰ تن شیر و ۳۲۷ تن عسل تولید می‌شود.
وی تصریح کرد: امسال ۷۰۰ قلاده سگ علیه بیماری هاری تحت پوشش واکسیناسیون قرار گرفتند.

می فایل