اخبار مهم
Home / سلامت / معدوم‌سازی بیش از ۴ تن بستنی غیربهداشتی در دهدشت

معدوم‌سازی بیش از ۴ تن بستنی غیربهداشتی در دهدشت

رئیس مرکز بهداشت شهرستان کهگیلویه از معدوم‌سازی بیش از ۴ تن بستنی غیر بهداشتی در دهدشت خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :
مهندس «سیدمحمدهاشم طاعتی» افزود: بیش از ۴ تن انواع بستنی غیربهداشتی و غیرقابل مصرف که طی بازدیدهای کارشناسان واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان کهگیلویه از یک مرکز توزیع کشف و ضبط و در محل سایت دفع زباله دهدشت معدوم شد.
وی تصریح کرد: در پی بازرسی‌های کارشناسان بهداشت محیط مرکز بهداشت کهگیلویه حدود ۴ تن انواع بستنی با مارک‌های مختلف به‌علت  خارج شدن از شرایط زنجیره سرما و غیرقابل مصرف بودن از یکی از سردخانه‌های مواد غذایی و لبنی دهدشت کشف و ضبط شده و بانظر مساعد دادستانی شهرستان کهگیلویه در محل سایت دفع زباله شهر دهدشت معدوم شد.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان کهگیلویه خاطرنشان کرد: به طور مرتب و مداوم همه سردخانه‌ها و انبارهای پخش مواد غذایی و لبنی دهدشت مورد بازرسی قرار گرفته و آموزش‌های لازم  در خصوص انبار مواد غذایی و لبنی به مدیران سردخانه‌ها و انبارها ارائه می‌شود.
طاعتی تصریح کرد: از ابتدای سال تاکنون بیش از ۱۵تن مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته، فاسد و یا فاقد تاریخ تولید و انقضاء و فاقد کد بهداشتی توسط بازرسیان و کارشناسان بهداشت محیط شهرستان جمع‌آوری و معدوم شد.
وی یادآور شد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، امیدواریم با ارائه آموزش‌های لازم در خصوص بهداشت مواد غذایی و برخورد با متخلفین بهداشتی روز به روز شاهد افزایش و ارتقاء امنیت و سلامت مواد غذایی در سطح شهرستان باشیم.

می فایل