اخبار مهم
Home / ورزشی / صعود فرانسه و پرتغال به جام جهانی در شب حذف هلند

صعود فرانسه و پرتغال به جام جهانی در شب حذف هلند

فرانسه و پرتغال با شکست حریفانشان توانستند به جام جهانی صعود کنند اما هلند با وجود پیروزی برابر سوئد از صعود به رقابت‌های سال آینده در روسیه بازماند.
آفتاب‌‌نیوز :
آخرین شب دیدارهای هفته پایانی مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در نقاط مختلف اروپا برگزار شد و دو تیم دیگر صعودشان را به جام جهانی قطعی کردند تا چهره ۱۷ تیم راه یافته به این بازی‌ها مشخص شود.
در یکی از مهمترین بازی‌ها پرتغال میزبان سوییس بود و توانست با دو گل حریفش را شکست دهد و با کسب سه امتیاز و قرار گرفتن در صدر جدول به صورت مستقیم به جام جهانی صعود کند. سوییس هم در پلی اف شانس خود را برای حضور در این رقابت ها امتحان خواهد کرد.
در دیگر دیدارهای گروه، مجارستان مقابل جزایر فارو با یک گل پیروز شد و لیتوانی با چهار گل آندورا را از پیش رو برداشت.
دیدار فرانسه و بلاروس از گروه A در این شب برگزار شد که خروس‌ها توانستند با گل‌های آنتوان گریزمان و اولیور ژیرو علاوه بر پیروزی صعودشان به جام جهانی را رقم بزنند.
سوئد باوجود شکست دو بر صفر برابر هلند توانست به عنوان تیم دوم صعود کند و هلند از صعود به جام جهانی بازماند.
دیگر دیدار این گروه با تساوی یک بر یک بین دو تیم لوکزامبورگ و بلغارستان به پایان رسید.
در گروه H که بلژیک صعود کرده بود یونان نیز توانست جواز حضور در پلی اف را کسب کند. این تیم با چهار گل جبل الطارق را شکست داد.
بلژیک با سه گل قبرس را شکست داد و بوسنی با یک گل برابر استونی پیروز شد.
به گزارش ایسنا، پیش از این در منطقه اروپا تیم‌های آلمان، انگلیس، صربستان، ایسلند و اسپانیا صعودشان را به جام جهانی قطعی کرده بودند.

می فایل