اخبار مهم
Home / علم و فن آوری / شروع آموزش پزشکی مجازی ویژه اعضای هیات علمی از اول آبان

شروع آموزش پزشکی مجازی ویژه اعضای هیات علمی از اول آبان

دوره آموزش پزشکی مجازی وپژه اعضا هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کشور از اول آبانماه سال جاری آغاز خواهد شد.
آفتاب‌‌نیوز :
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مجازی کشور اعلام کرد: اولین دوره آموزش پزشکی مجازی برای آن دسته از اعضا هیات علمی که از طریق سامانه مرکز سنجش علوم پزشکی ثبت نام و تائید نهایی شده اند از اول آبان ماه آغاز خواهد شد.
دکتر سید ناصر استاد اعلام سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مجازی کشور گفت: این اقدام در راستای تحقق اهداف بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی صورت گرفته و بر همین اساس توانمند سازی اعضا هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور به عنوان ماموریتی ویژه در دستورکار دانشگاه علوم پزشکی مجازی قرار گرفته است.
دکتر استاد گفت: در این زمینه زیرساختهای لازم تامین و بسترهای اجرائی در دانشگاه های علوم پزشکی جهت راه اندازی این دوره برای اساتید مهیا شده است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مجازی کشور با اشاره به فرایند صورت گرفته برای برگزاری این دوره گفت: اطلاعیه اولیه صادر و هماهنگی لازم جهت ثبت نام از داوطلبان با مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور صورت پذیرفت.
دکتر استاد از زیرساخت های مورد نیاز برای راه اندازی دوره آموزش پزشکی مجازی سخن گفت و افزود: اقدام گسترده ای در زمینه تامین زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری انجام شد که از عمده این اقدامات می توان به فعالسازی LMS دانشگاه و سامانه سما برای امکان ثبت نام ، انتخاب واحد و امکان تدریس توسط مدرسان اشاره کرد.
به گزارش خبرآنلاین؛ او همچنین تشکیل گروه آموزشی مربوط به دوره در دانشگاه علوم پزشکی مجازی با مشارکت اساتید مجرب دانشگاههای علوم پزشکی کشور را از دیگر اقدامات مهم در این راستا برشمرد.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مجازی کشور گفت: با ایجاد این بسترها در حال حاضر ۷۶۸ نفر از اعضا هیات علمی که ۴۴۴ نفر اعضا هیات علمی بالینی و ۳۲۴ نفر علوم پایه می باشند، ثبت نامشان به تایید نهایی رسیده و بر اساس اولویت در ترم جاری و ترم های آتی دوره آموزشی خود را آغاز خواهند کرد.

می فایل